Çin Beton santrali Üretici

Yetenekli Sky Industry Co., Ltd

Lider üreticisi Beton Santrali & Konveyör Sistemleri Çin'de.

Haberler

October 30, 2020

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı ile çok silindirli hidrolik konik kırıcı arasındaki farklar nelerdir?

Konik kırıcı, en yaygın kullanılan madencilik makinelerinden biridir.Pazarın gelişmesiyle birlikte yurtiçi ve yurtdışında çeşitli konik kırıcı ürünleri ortaya çıkmış olup, farklı tipteki konik kırıcıların performansı aynı değildir.

Şu anda, yaylı konik kırıcı ve hidrolik konik kırıcı piyasada daha yaygın olarak kullanılmaktadır ve hidrolik konik kırıcı, tek silindirli hidrolik konik kırıcı ve çok silindirli hidrolik konik kırıcı olarak ikiye ayrılmıştır.

Bu makale, en uygun konik kırıcıyı seçmenize yardımcı olmayı umarak, esas olarak tek silindirli hidrolik konik kırıcı ve çok silindirli hidrolik konik kırıcının farklılıklarını, avantajlarını ve dezavantajlarını analiz etmektedir.

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı ve çok silindirli hidrolik konik kırıcı, ana motor yapısı, bileşenleri ve aşınmaya dayanıklı parçalarda farklılıklara sahiptir.Ayrıca aşağıdaki yönlerden farklılıklar vardır:

1. Deşarj portunun ayar modu farklıdır

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı normal çalışma halindeyken, yağ pompası ana mil silindirini doldurur veya boşaltır, böylece boşaltma portunun boyutunu ayarlamak için ana milin yukarı veya aşağı hareket etmesini sağlar (ana mil yukarı ve aşağı hareket eder).Bu tür bir ayarlama, sert cevher kırılırken çıkışın kilitlenmesinde daha fazla zorluğa neden olabilir.

Çok silindirli konik kırıcı, hidrolik itme kolu veya hidrolik motor aracılığıyla ayarlama başlığını ayarlar, böylece ayarlama etkisini elde etmek için destek manşonunda (sabit koni vidası yukarı ve aşağı döner) dönmesi için ayarlama halkasını çalıştırır.Bu tür bir ayarlama modunun avantajı, prizin kolayca kilitlenebilmesidir.

2. Demir geçişi ve boşluk temizleme şekli farklıdır

Ütüyü geçerken tek silindirli hidrolik konik kırıcının hidrolik yağı akümülatöre enjekte edilerek milin yere düşmesi sağlanır.Ütüyü geçtikten sonra akü yağı geri bastıracak ve tek silindirli hidrolik konik kırıcı normal çalışacaktır.Tek silindirli hidrolik konik kırıcı boşluğu da hidrolik pezevenk olarak kullanılır.

Çok silindirli hidrolik konik kırıcının kırma haznesinden yabancı cisim ezilemediğinde veya çok silindirli hidrolik konik kırıcı herhangi bir nedenle aşırı yüklendiğinde, hidrolik sigorta sistemi emniyeti koruyacak, cevher boşaltma ağzı yükselir ve yabancı cisim kırma haznesinden boşaltılır.Yabancı cisim cevher tahliye portunda sıkışırsa, boşluk temizleme sistemi tahliye portunu daha da artırmak için kullanılabilir, böylece yabancı cisim kırma odasından tahliye edilebilir.Hidrolik sistemin etkisi altında, priz otomatik olarak sıfırlanır ve makine normal işine döner.

3. Yağlama sistemi

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı, iki yollu yağ girişine sahiptir, bir yol milin alt ucundan, küresel yatağı, küresel kiremit, çerçeve burcunu, ana mil burcunu yağlamak ve ardından konik dişlileri yağlamaktır.Diğer yol, tahrik mili burcunu yağlayarak tahrik mili ucundan girer.Ve iki yolla yağ aynı çıkıştan boşaltılır.

4. Ezme kuvvetini sağlayan bileşenler

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı, yaylı konik kırıcıya benzer, bu nedenle, mil ve hareketli koni, taban desteğine eşdeğerdir ve eksantrik manşon, kırma kuvveti sağlamak için mili tahrik eder.

Çok silindirli hidrolik konik kırıcının mili kısa ve kalındır ve çapı büyük olacak şekilde tasarlanabilir.Daha yüksek taşıma kapasitesi sağlamak için (eksantrik manşon yerine) doğrudan rafın üzerinde durur.Eksantrik manşon, ezme kuvvetini sağlamak için doğrudan hareketli koniyi yönlendirir.

5. Farklı uygulanabilir malzemeler

Yumuşak cevher ve aşınmış cevher kırılırken, tek silindirli hidrolik konik kırıcının avantajları öne çıkarken, sert ve yüksek sert cevherlerin kırılmasında çok silindirli hidrolik konik kırıcının performansı daha göze çarpmaktadır.

Orta sertlikte ve üzeri cevher kırma işlemlerinde, aynı özelliklerde, çok silindirli konik kırıcı daha kaliteli ürünler üretebilir.Genel olarak, kaya sertliği ne kadar yüksekse, tek silindirli hidrolik konik kırıcı ile çok silindirli hidrolik konik kırıcı çalışma etkisi arasındaki fark o kadar büyük olur.

6. Bakım

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı, basit yapıya ve güvenilir performansa sahiptir.Tek hidrolik silindir, basit ve kompakt yapı, düşük arıza oranı, düşük üretim maliyeti.Mekanik sistem yapısı ne kadar basitse, güvenilirlik o kadar yüksek, işlem o kadar kararlıdır.

Çok silindirli hidrolik konik kırıcının üst veya yan tarafı, hızlı ve rahat bakım için demonte edilebilir.Tüm parçalar üstten veya yandan sökülebilir ve bakımı yapılabilir, hareketli koni ve üst koninin sökülmesi ve takılması kolaydır, çerçeveyi söküp takmaya gerek yoktur, sabitleme cıvataları, bu da günlük değişimi daha kolay hale getirir.

7. Avantaj ve dezavantajların karşılaştırılması ve analizi

(1) Tek silindirli hidrolik konik kırıcının avantajları ve dezavantajları

Tek silindirli hidrolik konik kırıcının gövde yapısı, çok silindirli hidrolik konik kırıcıdan daha basittir ve parçalar daha azdır ve tasarımı daha zariftir.

Tek silindirli hidrolik konik kırıcı, basit yapıya ve düşük üretim maliyetine sahiptir, bu nedenle fiyatı çok silindirli hidrolik konik kırıcıdan daha düşüktür.

Gerçek çalışma sürecinde, tek silindirli hidrolik konik kırıcının kurulumu ve bakımı kolaydır.Teknik seviyeden, tek silindirli hidrolik konik kırıcı, teknik iyileştirmeyi kayar yatağa taşımıştır, böylece geliştirilmiş ekipman daha yüksek hıza uyum sağlayabilir ve iş milinin dönüş hızını artırabilir, böylece bitmiş malzeme özellikleri daha fazladır gereksinimler doğrultusunda.Aynı zamanda çıktı daha yüksektir.

Tek silindirli hidrolik konik kırıcının en büyük dezavantajı, sadece bir yağ silindiri içermesidir, bu nedenle ezme kuvveti, birçok silindir için nispeten küçüktür.Daha sert taşların bir kısmını kırarken, çok silindirli hidrolik konik kırıcıyı seçmeniz önerilir.

(2) Çok silindirli hidrolik konik kırıcının avantajları ve dezavantajları

Geleneksel yaylı konik kırıcıya dayanan çok silindirli hidrolik konik kırıcı, performansı yükseltilmiş ve geliştirilmiştir ve yapısı makuldür.

Çok silindirli hidrolik konik kırıcı, çok silindirli teknolojiyi kullanır, böylece kırıcı nispeten büyüktür.Çıkış standardının sağlanması koşulu ile enerji tüketimi kontrol altına alınmış ve taşa daha uygun, özellikle 300Mpa'dan fazla olmayan taş sertliği için uygundur.

Çok silindirli hidrolik konik kırıcı, verimliliği büyük ölçüde artıran özel bir kırma odası tasarımına sahiptir.Boşaltma portunun yarı otomatik hidrolik ayarı, taş malzemenin tanecikliğini etkili bir şekilde kontrol edebilir ve bitmiş ürün malzemesi kendi gereksinimlerini karşılayabilir.Bu yüzden kullanımı daha ekonomik ve pratiktir.

Çok silindirli hidrolik konik kırıcı imalatında iyi kırıcı üreticileri, yüksek mukavemetli genel döküm kullanacak ve güvenli ve güvenilir olan demir korumasına sahip olacaktır.Ekipman taşının kalitesi ne kadar zor olursa olsun, ekipman performansı çok kararlıdır ve uzun ömürlüdür.

Çok silindirli hidrolik koni kırıcı, toz geçirmezlik etkisini oynayabilen labirent conta yapısını kullandı.Ancak fabrika tecrübesi yoksa veya üretim teknolojisi kalifiye değilse, labirent contanın içine toz girecek ve bu da boşaltma ağzı yönetiminde zorluklara neden olabilir.

İletişim bilgileri