Çin Beton santrali Üretici

Yetenekli Sky Industry Co., Ltd

Lider üreticisi Beton Santrali & Konveyör Sistemleri Çin'de.

Haberler

October 30, 2020

Titreşimli besleyicide malzeme tıkanmasının nedenleri nelerdir?

Titreşimli besleyici, toplu veya tanecikli malzemeleri üretimdeki alıcı ekipmana eşit ve sürekli olarak gönderebilen yaygın olarak kullanılan bir tür besleme ekipmanıdır.

Titreşimli besleyici, tüm üretim hattının ilk prosedürüdür.

Tıkanma ve dökülme durumu varsa üretim hattının bozulmasına neden olabilir.Bu nedenle titreşimli besleyicinin normal çalışmasını sağlamak çok önemlidir.

Titreşimli besleyicinin üretim sürecinde, dökme ve tanecikli malzemeler, kırıcının alıcı portunun tıkanmasını önlemek için depolama haznesinden alıcı cihaza muntazam, düzenli ve sürekli olarak beslenebilir.

Titreşimli besleyici, merkezkaç kuvveti oluşturmak için uyarıcıdaki eksantrik bloğu kullandı, bu da ekran kutusu ve uyarıcı gibi hareketli parçaların zorunlu sürekli veya yaklaşık dairesel hareketi yapmasını sağlar.

Malzeme, eğimli elek yüzeyine elek kutusu ile birlikte sürekli olarak atılır ve malzeme sürekli ve üniform bir şekilde alıcı porta gönderilir.

Arızadan nasıl kaçınılır ve titreşimli besleyicinin etkin çalışması nasıl sağlanır?

1. Malzemenin özelliklerinden, titreşimli besleyicinin tıkanmasının ana nedenleri daha yüksek viskozite ve nemdir.

Azaltılmış malzeme akışı nedeniyle, bu, malzemenin normal asma duvardan sonra depoya girmesine, özellikle yağışlı mevsimde ciddi malzeme fenomenine yol açacaktır.

2. Malzeme depolama haznesine karşılık gelen titreşimli besleyici taşıma sisteminin kapatılması sırasında, çok uzun depolama süresi ve nem etkisi nedeniyle, malzeme ile saklama haznesi duvarı arasındaki sürtünme artacak ve bu da malzeme tıkanmasına neden olacaktır. .

3. Saklama kutusunda çok az malzeme varsa, malzeme on metreden daha yüksek bir yükseklikten düştüğünde, titreşimli besleyicinin saklama bölmesinin haznesinin derinliği ne kadar derin olursa, ivme o kadar büyük olur.Yani darbe kuvveti de daha büyüktür.

Yerçekimi etkisi altında, belirli bir yumrulu malzeme, deponun dibinde kademeli olarak etkilenecek ve sıkıştırılacaktır.

Malzeme yeniden yüklendiğinde, malzeme tıkanmasının meydana gelmesi muhtemeldir.

4. Şu anda, ev tipi titreşimli besleyici depolama kutuları çelik kaplamadan yapılmıştır ve şekillerin çoğu konik, kare koni veya üst port ve küçük alt port ile çift kavisli şekildedir.

Malzemeler depoda kendi ağırlığı ile yukarıdan aşağıya doğru akar ve akış bölümü ne kadar düşükse akış bölümü o kadar küçük olur ki bu da malzeme tıkanıklığının oluşmasının önemli bir nedenidir.

5. Malzeme depolamanın kötü yönetimi, depoya dökme malzeme veya yabancı madde girmesine neden olur.

Titreşimli besleyicinin girişindeki büyük ızgara, büyük malzemenin veya yabancı maddenin depoya girmesine neden olur ve bu da malzeme tıkanmasına neden olabilir.

6. Kullanım sürecinde, deponun yükünü doğrudan titreşimli besleyicinin oluğuna bastırmamaya da dikkat etmeliyiz, bu da yay plakasının ve bağlantı çatalının uzun süre yorulma hasarına neden olacaktır. zaman, birinin kırılmasına neden oluyor.

7. Besleme çok fazlaysa, makine sehpasında malzeme birikmesine neden olacak, böylece kaldırma direnci vidalı konveyör kuvveti artacak ve depo haznesi düzgün çalışmayarak malzeme tıkanmasına neden olacaktır.Bu olduğunda yem miktarını hemen azaltmalı ve yemi eşit tutmalıyız.

8. Besleyici göbeği ile armatür arasındaki boşluk çok büyük veya çok küçükse, besleyicinin normal genliğine ulaşılmadığı için besleyiciyi etkileyecektir.

9. Besleyicinin çeşitli kısımları arasındaki uyumsuzluk nedeniyle malzemeler bloke edilir.Bunlar esas olarak gevşek parçalardan kaynaklanır.

Böyle bir durumda, kanalın üretimde belirtilen genlik aralığına ulaşması için titreşimli besleyicinin yay plakasının alt kısmının doğruluğunu en iyi şekilde ayarlamak için parçaların ayarlanabilirliğini ayarlamak gerekir.

Titreşimli besleyici yalnızca yardımcı ekipman olmasına rağmen, tüm üretim hattındaki kabarcığın bağlanmasında önemli bir rol oynar.

Titreşimli besleyici arızası yalnızca iş verimliliğini etkilemekle kalmayacak ve ekipmanın hizmet ömrünü etkilemeyecek, aynı zamanda tüm üretim hattının kapanmasına neden olarak büyük ekonomik kayıplara neden olabilir.

Arıza oranını azaltmak için titreşimli besleyicinin durumunu, düzenli incelemeyi ve bakımı sık sık kontrol etmeliyiz.

İletişim bilgileri